Siidri aeg on käes: ’15S läks mulksuma

Kuna ema juures sellel aastal õunasaak kehvake, et tavalist sügisjoonikut ei saanud siis leidsin hõimlaste õuelt omale asenduse. Aitäh Lindale ja Indrekule!

Õunte liiki ei tea – üks oli punapõskne hilissuvine/varasügisene kõva õun, mis andis magusa tooni mahlale. Teine oli roheline kõva ja väga mahlarikas taliõun. Sellest tuli happelisus. Kokku sai mahlana magusalt algav ning hapult lõppev, veidi lausa suud kuivaks tegev segu. Mis perekonnas sai endale juba nimetuse “Segu number 2”. Maitse puudumise üle selle mahla puhul küll kurta ei saa.

Mahl on tume ja üpris viljaliharikas. Suhkrusisaldus 48 Oe juures (mõõdetud ~20 C juures). Pärmiks läks teist aastat järjest CBF Drinkit siidripärm mille sain seekord www.elberd.ee.

Eile õhtul panin pärmi ärkama 500ml õunamahla ning mahla ise jätsin tuppa, et ta tõuseks toatemperatuurile pärast rõdul seismist. Pärmimahla olin eelnevalt juba soojemas kohas üles soojendanud. Hommikuks oli sellel ilus vahumüts peal ning elu käis. Segasin siis ta suurde pudelisse. Ilmselt õhtuks on juba mulksuti lõbusalt tööl.

 

Arvamus:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.