Ja peenemat näputööd ka.

Lõpuks võtsin kätte ja hakkasin oma uue särgi kallal tegutsema. Riie sai ostetud juba peaaegu aasta tagasi, kuid ei olnud varem mahti (viitsimist) seda juppideks lõigata.

Nüüd siis Tegin sellega algust! Tulemiks on ilmselt samasugune särk kui on mu eelmine – mõõdud ju täpselt samad. Aga värv on sellel heledam. Ilmselt saab olema see nö pidusärk. Teisel on juba igasugused huvitavad toidu, tuha, vere! jms plekid peal. Lisaks on vajadus puhta särgi järele, kui on mitmepäevane laager. Nagu seda on Elav ajalugu või Tallinna keskaja päevad. Särk lahtilõigatuna

Nüüdseks on siis särgil jupid lõigatud (üleval pildil) ning külgmised kiilud ja varrukad traageldatud.Igaks juhuks mainin, et külgmised kiilud on siinpildil valesti. Nende ühinemiskoht esi- ja tagaosaga on mööda diagonaali.

Riie ise ei ole väga ühtlane. Lõim ei taha väga sujuvalt ära tulla. Nimelt olen Zeegu õpetuste järgi tehes alati lõiganud äravõetud lõime järgi. Siis saab kõige sirgema joone. Järgmisel pildid peaks olema lõimest tulnud joon hästi näha.

DSC_0293

 

 

Arvamus:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.